Obsah fóra www.Porsche.un.cz www.Porsche.un.cz
Web o Porsche 911

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Diskuse a reakce na článek "Kupujete porsche 911?"

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.Porsche.un.cz -> Kupujete porsche 911?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
muf

PříspěvekZaslal: st Led 12, 2005 11:37 pm    Předmět: Diskuse a reakce na článek "Kupujete porsche 911?" Citovat

Tak kdo se chystá koupit klasickou 911-ku?

Naposledy upravil muf dne po Led 23, 2006 11:13 am, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel
Anonymní

PříspěvekZaslal: po Led 24, 2005 3:15 pm    Předmět: Citovat

Chystam se uz nejaky ten patek, ze 911 koupim. Premyslim, jestli je jednodussi najit 911 v CR nebo v zahranici. Nema s tim nekdo nejake zkusenosti? Budu vdecny za kazdou radu Surprised) Daniel 1dan1@quick.cz
muf

PříspěvekZaslal: po Led 24, 2005 3:25 pm    Předmět: Jde o čas a o schopnosti Citovat

Pěknou 911-ku najdeš možná i v ČR, záleží, jak moc budeš hledat a jaký budeš mít štěstí. Já osobně vím, že loni se tu nabízela jedna pěkná z roku 70 ve stříbrné barvě a jedna z roku 82 myslím v kouřové barvě. Obě byly kupé. Ceny myslím ušly, ta starší tuším něco okolo 500 a ta druhá snad pod 400. Samozřejmě jich bylo v nabídce víc, ale mluvím o těch, které jsem viděl a stály za to. Taky se tu samozřejmě nabízí spousta šrotu.
Výhodou českýho auta je, že se s kupujícím domluvíš, že se můžeš přijet podívat a není to tak daleko, a hlavně, že už bude mít doklady. Vyřízení veteránských čísel trvá někdy docela dlouho, počítej dva měsíce určitě. Pokud se domluvíš a máš čas, zkus se porozhlédnou po Evropě nebo po USA. Nabídka je tam stokrát větší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Honzin

PříspěvekZaslal: čt Zář 11, 2008 7:07 pm    Předmět: 911 S Citovat

911 mě bere od mých deseti let. Takže už přes dvacet... Smile Dneska jsem okukoval v jednom brněnském bazaru esko z roku 1976. Je z USA, z Ohia. Je lehce ťuklý na zadek, ale v podstatě jen zajel o kousek nárazník a zase se vrátil do původní polohy. Plechařina neutrpěla skoro nic. Kape mu olej. Hydroštely má. Interiér je perfektní v rámci věku, jen má palubovka prasklinu nad budíky. Motor beží bez hluku. Koroze na kritických místech 911 minimální, skoro žádná. Když bych smlouval, dostal bych se na 300 tis. Líbí se mi moc, ale něco mi říká, ať to neberu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muf

PříspěvekZaslal: ne Zář 21, 2008 10:17 pm    Předmět: Citovat

No, 300 za pobouchanou 76ku nic moc. Kdybych byl někde blíž, tak bych to zkouknul, ale z Prahy to mám zruky Smile
Honzin

PříspěvekZaslal: po Zář 22, 2008 7:46 am    Předmět: Citovat

Je to tak. Mám kamaráda ve státech, říkal, že tyhle ročníky se dají u nich koupit do 200 tisíc v korunách. Clo plus cargo atd. dělá dejme tomu do 50. Zbytek je holt výdělek dovozce. Ale co... Stejně má ošklivý americký stojatý světla a ty tlustý rámečky se mi nikdy nelíbily. Co si myslíš o motorech 74-77? Pavlůsek je ve své knížce zrovna nevychvaluje. I když už mám foto motoru a nemá to ten pětilopatkový ventilátor. Má to normální.
muf

PříspěvekZaslal: út Zář 30, 2008 6:30 am    Předmět: Citovat

Motory 2,7 litrů je ta nejméně dobrá volba. Neříkám záměrně špatná. Prostě ostatní jsou lepší. Jak 3.0 L, neřku-li 3,2, tak i starší 2,2 a 2,4. Nicméně dobře udělaný 2,7 motor může taky velice dobře služit. Ale motor v původním stavu bude určitě brzy potřebovat péči.
V USA se ťuklý auto sežene za hodně pod deset tisíc, což určitě neni 200 tisíc Kč. Na druhou stranu dovoz je dost logisticky náročná záležitost, takže zisk prodejce 100 tisíc je myslím vcelku běžný.

Když jsem hodíš nějakou fotku, budu ti schopen říct víc.

P.S. Každý klasicky porsche je za půl mega. Buď rovnou při nákupu nebo postupně... Very Happy
Honzin

PříspěvekZaslal: pá Říj 03, 2008 4:47 pm    Předmět: Esko v Brně Citovat

Tak takhle vypadá... Mně se děsně líbí kupé z téhle doby. Vím, že je to nejmíň praktický, protože v létě je v tom horko atd. Ale já řídím v kožených rukavičkách... Cool V autě tohodle typu má být vedro, řev a smrad, když holou rukou šáhneš na kovový součásti, musíš se spálit... Obrazně řečeno. Chci tím hlavně říct, že na pohodlí nehraju. Mrkni na www.autoadular.cz/car_detail.php?id=638

Bohužel jsem letos opět prošvihnul Vratislavice, kam jsem moc chtěl jet. Byl jsem na reportáži jinde... Jistě bychom se tam potkali. Nebo takové akce už nevymetáš? Mám dojem, že tvou targu jsem vždycky viděl na fotkách. Sranda je, že jsem v 911 v životě nejel, ale vím stoprocentně, že to je "ono". Mám pátou generaci Hondy Prelude, je mi jasné, že třicet let starý porš bude jezdit jinak... Ale zadokolka je zadokolka. Navíc miluju vzduchem chlazený motory a ten jejich zvuk! Mám moto Honda CB 750 r.v.1994 a Moto Morini 175 r.v.1955. Neznám krásnější muziku než projev čtyřdobýho vzducháče. Na svou 911 si počkám. Někde je, stojí a čeká, až ji najdu...
muf

PříspěvekZaslal: čt Říj 16, 2008 8:00 am    Předmět: Citovat

Akce jako Vratislavice a podobně jsou přesně ten druh setkání, která vymetám. Občas se účastním i akci klubu porsche.108.cz

Pokud se na nějaký sraz dostavíš, určitě tě někdo sveze... Very Happy
Letos máš ještě šanci tuhle sobotu (108 pořádá akci). Bohužel tam zrovna nebudu, protože ve stejný den je akce Jaguar klubu, kam jedu.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.Porsche.un.cz -> Kupujete porsche 911? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: