Obsah fóra www.Porsche.un.cz www.Porsche.un.cz
Web o Porsche 911

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Carrera 4 tiptronic- názory zkušenosti

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.Porsche.un.cz -> Porsche 996
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radjak

PříspěvekZaslal: pá Úno 17, 2012 12:12 am    Předmět: Carrera 4 tiptronic- názory zkušenosti Citovat

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli tady někdo nemáte náhodou osobní zkušenost s 996 Carrera 4 tiptronic? Ctěl bych si letos udělat radost tímto autem, ale zatím jsem nenašel moc objektivních názorů. Jak sleduju ceny, dosáhl bych tak na rok 98-00. Zajímal byl mě tedy obecně Váš názor na motory 3,4, na životnost a spolehlivost automatu, co je nejchoulostivější u předního náhonu a vše co Vás k tomuto autu napadne Very Happy ..... občas cestuju na delší vzdálenosti a čtyřkolka s automatem mi připadá nejbezpečnější a nejpohodlnější. Upřímně ale musím přiznat, že stará vzduchem chlazená klasika, třeba nějaký turbo-look kolem 80roku je stejně nejhezčí Very Happy
Dík moc za případné příspěvky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muf

PříspěvekZaslal: so Úno 18, 2012 6:34 pm    Předmět: Citovat

Co se spolehlivosti týká, tak je teoreticky o něco lepší poohlédnout se po motoru 3.6 v kombinaci s tiptronicem. Motory 3.4 obzvláště s manuálem, který má o jeden olejový chladič méně než tiptronic, totiž občas odcházejí. O spolehlivosti pohonu 4x4 toho moc nevím, nikdy jsem neměl. V zásadě se doporučuje měnit olej častěji než předepisuje výrobce a občas autu naložit k červenému poli otáčkoměru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radjak

PříspěvekZaslal: ne Úno 19, 2012 8:13 pm    Předmět: Citovat

Dík za odpověd. Co se motoru týká nejspíš skončím u 3,4, jedině, že byse někde vyloupl nějaký super kup se 3,6.... Nevíš konkrétně, co u těchto motorů odchází? Jak jsi zminoval častější výměnu oleje, na to jsem asi až přehnaně pozorný:-)Momentálně mám vyhlédnuté jedno auto s najetýma 135000km. Myslím, že by teoreticky mohlo ještě pár tisíc km jezdit bez problémů, ovšem těžko se člověk na rovinu dozví co má za sebou.... Nemáš nějaké konkrétní info o průměrné životnosti automatů, bez větších oprav u těchto modelů. Ještě jsme s jedním známým řešili, jestli se jedná o klasický automat, nebo jestli se tam už montovala sekvenčí převodovka? Díky za případné další užitečné informace...
muf

PříspěvekZaslal: ne Úno 19, 2012 8:35 pm    Předmět: Citovat

Tiptronic je automat s hydrodynamickým měničem a možností ruční volboy stupňů. Narozdíl od jiných automatů má přemostění na přímý převod už od asi 1200 otáček, takže moc nedochází ke ztrátám v měniči. U řady 996 má 5 stupňů. Je to velice robustní převodovka, ještě jsem neslyšel, že by někomu dělala potíže. Určitě přežije motor. Dej si hlavně pozor na to, jak auto bylo udežované, jestli chodil na pravidelné prohlídky, kdo tomu dělal servis, jestli to dělal u autorizovaného servisu nebo někde za pár šlupek u známýho v dílně. Kdy a jestli byl dělán simerink, který u těchhle aut pravidelně propouští. Jestli byly dělané tlumiče (při těchhle kilometrech to bude určitě chtít druhé), jestli jsou dělané brzdy atd. To jsou relativně drahé věci a pokud to nebylo děláno, tak si připočti příslušnou sumu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radjak

PříspěvekZaslal: po Úno 20, 2012 3:18 pm    Předmět: Citovat

Můžu se Tě ještě zeptat, jakou odhaduješ životnost motoru a převodovky u tohoto modelu. Tedy za předpokladu, že byly dodržovány lhůty výměny olejů, filtrů, svíček.... auto bylo používáno k běžnemu ježdění, zdá se rozumným řidičem. Ještě poslední dotaz, vidím, že máš dost přehled, nezabýváš se také servisem? Ptám se proto, kdyby tedy auto "dopadlo", abych v případě potřeby nebyl vázaný jen na značkový servis... Díky
muf

PříspěvekZaslal: čt Úno 23, 2012 3:45 pm    Předmět: Citovat

Servis nemám, mechanik nejsem. Bohužel. Ale mohu ti doporučit pana Sedláčka v Praze, tel. 602 317 715.
Jediné, co umím zajistit, jsou náhradní díly za samozřejmě lepší ceny než u dealera.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.Porsche.un.cz -> Porsche 996 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: